K jedné z nejčastějších závad, ke které u elektronických zařízení dochází, je prolití tekutinou. Vzhledem k tomu, že u tohoto poškození automaticky zaniká případná záruka, bylo by dobré si přiblížit jak se co nejlépe zachovat, když k prolití dojde.
Zařízení nepoužívat
Ať už se jedná o tablet, smartphone nebo notebook, důležité je co nejdřív uvést zařízení do vypnutého stavu. Pokud je možnost, doporučujeme i vyjmout baterii.
Při tomto postupu je velká pravděpodobnost, že bude stačit pouze zařizení vyčistit, či případně u notebooku vyměnit klávesnici. V opačném případě může dojít k vyzkratování součástek, v horším případě i nenávratnému poškození základové desky.
Co nejdřív do servisu
I když se zařízení může po vysušení jevit jako plně funkční, doporučujeme navštívit servis, kde provedou odborné vyčištění. Samotná oxidace součástek nevzníka ihned po prolití ale až po nasledném používaní! Proto může stačit i pár měsíců po prolití a zařízení se stane nefunkční. Následný servisní zásah bývá náročnější a i o to dražší. Dobře tedy zvažte, jak moc chcete ušetřit své peníze.
Důležité také je, co nejlépe popsat jak, kdy a čím k prolití došlo, což usnadní a urychlí diagnostiku rozsahu poškození.
Pokud u vašeho zařízení došlo k prolití, neváhejte a navštivte naši pobočku, kde Vám rádi pomůžeme s diagnostikou či následnou opravou.