rozebraný notebook

Poskytované služby:

 1. opravy či výměny základní desky (například po prolití tekutinou nebo po zásahu bleskem)
 2. výměny elektronických součástek (výměna BGA čipů, SMD…)
 3. výměny poškozených konektorů (USB, LAN, audio, napájecí…)
 4. opravy kabeláže a elektroniky displejů (invertory…), případně jejich výměnu
 5. opravy či výměny nefunkční klávesnice u notebooku
 6. výměny baterií, grafických karet, pamětí RAM, úložných disků
 7. opravy šasi a krytů, případně jejich výměnu
 8. opravy pantů u displejů, případně jejich výměnu
 9. výměny kabeláže propojující jednotlivé komponenty
 10. opravy a čištění chladících částí (ventilátory, chladiče…)
 11. instalace, reinstalace, opravy a optimalizace operačních systémů
 12. formátování pevných i externích disků
 13. zálohování a obnovu dat
 14. instalace ovladačů jednotlivých komponent
 15. odvirování počítače
 16. instalace aplikací a antivirových řešení (nastavení zabezpečení)
 17. obnovy a aktualizování BIOSů
 18. odstranění hesel (BIOS, Windows…)
 19. zjištění licenčních klíčů

Důvody, proč si vybrat právě nás:

 1. Osobní přístup – ke každé zakázce přistupujeme individuálně podle potřeb klienta
 2. Profesionalita – servisní personál vyškolený na řešení nejrůznějších problémů
 3. Rychlost – opravu se vždy snažíme uskutečnit v co možná nejkratší době
 4. Zkušenost – mnohaletá praxe v oboru
 5. Dostupnost – stále se zvětšující síť partnerských servisních středisek
 6. Komunikace – snažíme se o to, aby byl klient o všem důležitém vždy informován
 7. Poctivost – svěřené servisní zakázky provádíme svědomitě s ohledem na naši pověst
 8. Úspěšnost – míra úspěšnosti našich oprav v mnoha oblastech převyšuje 95 %
 9. Vždy něco navíc – drobnosti podtrhující vysoké nároky na kvalitu našich služeb

PECET

logo

Kdo jsme:

Jsme společenství samostatných spolupracujících servisních středisek, které nezávisle poskytují služby spočívající v opravě elektronických zařízení. Specializujeme se na servis notebooků všech typů a značek, zvládneme samozřejmě ale i opravy klasických PC. Zabýváme se také opravou mobilních telefonů a tabletůDíky mnohaleté praxi máme bohaté zkušenosti s nejrůznějšími problémy v oblasti techniky a elektroniky. Preferujeme opravy notebooků založené na komponentové úrovni. To znamená, že se nesnažíme vyměnit celou základní desku za novou, ale hledáme příčinu problému, kterou následně řešíme. Tento způsob Vás nedonutí koupit kvůli ceně opravy rovnou nový notebook. Můžete se na nás obrátit, ať už se Váš problém týká čehokoliv. Kontakty na jednotlivá servisní střediska po celé ČR najdete v sekci "Kontakty".

Chcete využít naše služby?

Rozhodli jste se svěřit nám opravu Vašeho notebooku? Není nic jednoduššího než si v našem seznamu servisních a sběrných míst najít to, které Vám nejvíce vyhovuje a porouchaný počítač tam zanést. Stejně tak je možné objednat kurýra, který zařízení vyzvedne přímo u Vás.

Pouze doporučujeme, jestli je to ve Vašich možnostech, zálohovat si všechna Vaše důležitá data. V případě nutnosti zásahu do systému takovým způsobem, který by mohl způsobit ztrátu dat, to urychlí celou opravu zařízení. Navíc je vždy výhodné mít svoje soubory na více místech. Disk, na kterém jsou data uložena v počítači, bývá jednou z nejvíce selhávajících komponent.

Před samotnou opravou notebooku je potřeba porouchané zařízení adekvátně diagnostikovat a zajistit nejvhodnější způsob řešení opravy. To může nějaký čas trvat, vždy Vás ale budeme o postupu opravy informovat.

POBOCKY

Nejběžnější problémy:

 • U notebooků se nejčastěji setkáváme se závadami čipů, popřípadě jiných součástek na základní desce. Tyto problémy vznikají hlavně kvůli přehřívání a teplotním výkyvům při různé zátěži zařízení. V důsledku toho se ničí spoje mezi samotným krystalem čipu a rozvaděčem spojů. Toto je často doprovázeno také opotřebením teplovodivých materiálů na styčných plochách mezi chladičem a součástkou. Opravou je pak jedině výměna celého čipu a profylaxe chlazení. Důvodem pak v mnohých případech je chladicí systém, který je zanesený prachem a nemůže tudíž pracovat efektivně. Typickým projevem této závady je, že notebook nejde zapnout, pouze svítí nebo blikají kontrolní LED diody.
 • Dalším klasickým problémem je poškozený pevný disk. Příčin může být hned několik, všechny ale vedou k nechtěnému znehodnocení dat a jejich komplikovanému obnovování. Obvykle se poškozený disk znatelně projeví až při selhání disku a následné neschopnosti notebooku načíst správně operační systém. Doprovázeno je to většinou chybovou hláškou.
 • Politý notebook je relativně běžnou záležitostí. V případě polití notebooku hrozí omezení funkčnosti klávesnice, elektrický zkrat jemné elektroniky, případně zoxidování plošných spojů. I když se notebook jeví v pořádku a funkční, může se závada projevit až po nějaké době. Vždy doporučujeme zařízení ihned vypnout, jestli je zapojen napájecí kabel, tak odpojit a donést do specializovaného servisu, kde zjistí, jaké škody tekutina napáchala. Podmínkou minimalizování škod je notebook nepoužívat.
 • Nezanedbatelnou část oprav tvoří i závady v napájecí části notebooku. Projevují se tak, že notebook nejde zapnout, je naprosto neaktivní a problém nesignalizuje ani žádná kontrolka. U takovýchto situací je vždy dobré počítat s delší dobou opravy, jelikož řešení je velmi časově náročné. Bohužel, zde bývá snížená šance opravitelnosti.

displej

Provádíme levné výměny displejů

Mezi další obvyklé závady patří poškozený displej nebo některý z konektorů. U fyzicky poškozeného displeje je nejlepší možností celý displej vyměnit, abyste se vyhnuli poškození elektroniky a tím nákladnější opravě, popřípadě i požáru. U vadného konektoru je nejběžnější vznik zkratu, který se může neřízeně šířit po základní desce a způsobit tak vážné škody. Je tedy vhodné veškeré konektory využívat šetrně, nikdy ne násilím. Oprava či výměna displeje u notebooku je běžnou opravou, kterou provádíme levně, rychle a spolehlivě.

Výše zmíněné závady byly hardwarového charakteru. Nevyplácí se však zapomínat ani na softwarové vybavení notebooku, především pak udržovat operační systém optimalizovaný a mít zajištěné řádné antivirové zabezpečení počítače. Níže najdete několik základních tipů a rad, jak předcházet nejběžnějším problémům s notebooky.

Tipy, jak předcházet problémům u notebooků:

 1. Vždy se vyplatí provádět pravidelné preventivní prohlídky Vašeho notebooku. Hlavně v oblasti údržby chladicího systému, jelikož ten je zdrojem většiny hardwarových závad.
 2. V případě pozorování neobvyklého chování systému, případně jeho zpomalení, doporučujeme softwarovou optimalizaci operačního systému a všech nainstalovaných aplikací, případně kompletní reinstalaci Windows (či jiného OS), ideálně doprovázenou formátováním pevného disku (HDD).
 3. Používejte legální software a využívejte jeho dostupných aktualizací.
 4. Neshromažďujte v počítači zbytečné množství aplikací, se kterými stejně nepracujete. Nedoporučujeme využívat aplikace na zrychlení běhu počítače. Jejich nastavení je pro mnoho uživatelů komplikované a často tyto programy pouze ještě více uškodí, místo aby pomohly.
 5. Po zakoupení nového počítače odinstalujte všechen nepotřebný software dodávaný od výrobce. Provádějte pravidelné čištění disku od starých a nepoužívaných souborů, případně i defragmentaci, která Vám data sjednotí a zajistí tak rychlejší načítání.
 6. Výhodné je také rozdělit disk na část systémovou a datovou. Tím, že se nebude míchat obsah těchto dvou oddílů, se zrychlí běh počítače. V případě reinstalace operačního systému navíc nemusíte řešit zálohu dat. Všechna budou mimo systémový oddíl, tudíž bezpečně zachována.
 7. Používejte pokud možno placenou verzi některého z ověřených a kvalitních antivirových programů. Když již takový program vlastníte, nezapomínejte na pravidelné hloubkové kontroly počítače a vyměnitelných médií. Dnes a denně se objevují nové typy škodlivého softwaru, které při minulé kontrole vůbec nemusely existovat.
 8. Používejte pouze jeden antivirový program. V tomto případě určitě platí: „méně je více“. Více antivirových aplikací mezi sebou koliduje, zatěžují systém a neposkytují optimální ochranu.
 9. Pravidelně si zálohujte všechna svá důležitá data.
 10. Preventivní servisní prohlídky Vám také mohou napovědět, zda Vašemu disku nehrozí zvýšené riziko selhání.
 11. V případě možností si příležitostně vytvářejte bitové kopie funkčního systému. Při obnovování operačního systému notebooku si tím ušetříte nemalé množství času s veškerým nastavováním.

obrazek

Na závěr:

Nejen při opravě notebooků, ale při veškeré komunikaci dbáme na Vaše soukromí. Všechny informace a data související se servisní zakázkou jsou zcela důvěrná a je s nimi nakládáno v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů. V případě jakýchkoliv doplňujících informací nás neváhejte kontaktovat.