Je tomu přibližně rok a půl, co Microsoft začal postupně otevírat a zpřístupňovat platformu .NET veřejnosti. Postupné otevírání platformy .NET pokračuje čerstvým vydáním Microsoft .NET Core 1.0, ASP.NET Core 1.0 a Entity Framework Core 1.0. To vše dostupné pro operační systémy Windows, OS X i Linux.
Nové věci přinášejí mimo jiné dále .NET Core runtime, knihovny, nástroje a také knihovny ASP.NET Core. Dále bylo také přidáno rozšíření pro Visual Studio a Visual Studio Core, díky němuž je možné v těchto programech vytvářet příslušné .NET projekty. Nesmí chybět ani vydání Visual Studia 2015 Update 3, díky kterému je možné buildování nové verze .NET (Core) aplikací ve Visual Studiu.

dotnet
Dokumentace pro .NET i ASP .NET je dostupná na docs.microsoft.com, nové dokumentační službě Microsoftu. Zatím tam lze nalézt jen počáteční informace, postupem času je ale v plánu hojné přibývání materiálů.
Microsoft má také v plánu propojení s Linuxem. Podporu pro .NET Core nabízí Red Hat, nástroje jsou přímo dostupné pro Red Hat Enterprise Linux i OpenShift skrze certifikované kontejnery. Microsoft v tomto kontextu také připomíná nejen samotný framework .NET a nově vydané .NET Core, ale také to, co pro celou platformu znamená, že je součástí Microsoftu firma Xamarin, která .NET implementovala na Linuxu ještě v dobách minulých, kdy byl u Microsoftu vytvářen dojem, že Linux je ubohý.

Leave a Reply