Kalifornský gigant představil nový  4” iPhone SE. Tato speciální edice, jak je nový iPhone označován, míří na zákazníky, kteří upřednostňují menší uhlopříčku displeje. Hned na první pohled je zřejmé, že se jedná o nástupce iPhonu 5S od kterého kromě designu převzal i přední kameru a touchID senzor. Nový, malý iPhone má co nabídnout, disponuje komponentami z iPhonu 6S, což znamená že uvnitř najdeme procesor Apple A9, 12mpx fotoaparát iSight umožnující natáčet 4K videa a s funkcí LivePhoto. Jednu z nejnovějších funkci si novinka přece jen nevypůjčila a to 3D touch. Displej iPhonu SE tak nereaguje na tlak stlačení displeje.

iphonese-gallery2-2016

Mezi další změny oproti předchozí generaci patří větší výdrž baterie a to o 10 hodin déle přehrávat hudbu, o 3 hodiny déle video a o stejnou dobu i při surfování na internetu přes Wi-Fi a LTE. Nový iPhone SE bude dostupný i v barevném provedení Rose Gold znamé z iPhonu 6S a bude se nabízet ve dvou kapacitních variantách a to základní 16GB a 64GB.

iphonese-gallery3-2016

Co potěší potenciální zákazníky asi nejvíce, je rozhodně jeho cena. iPhone SE  začíná na 399 dolarech, což je mimochodem nižší cena, než za kterou se doposud prodával starý iPhone 5s v 16GB variantě. Za 64GB chce Apple 499 dolarů, což je poměrně příjemné, protože za tuto částku se prodával 32GB iPhone 5s.

iphonese-gallery4-2016 iphonese-gallery5-2016

Leave a Reply