Nedávno jsme se dočkali představení nových modelů myší z MC série od špičkové německé společnosti Cherry, tvůrce známých MX spínačů používaných v kvalitních mechanických klávesnicích. Nové modelové označení nese číslovku 3000 a chlubí se nejenom ergonomií a proslulou spolehlivostí, ale také dobrou funkcionalitou za příznivou cenu bez kompromisů v kvalitě zpracování.

mc

 

Samozřejmostí těchto kabelových myší (délka kabelu je příjemných 1,8 m) je instalace pouhým zapojením (plug & play), vysokorychlostní detekce pohybu (1,5 m za sekundu) a přepínatelná kvalita snímání optického senzoru. Ten, stejně jako u MC 4000, umožňuje pracovat při rozlišení 1000 nebo 2000 DPI. Tyto dva režimy jsou indikovány vždy rozdílnou barvou podsvícení kolečka, postranních panelů a samotného DPI přepínače. Modrá barva pro nižší rozlišení, červená pak pro vyšší.

MC 3000 jsou přizpůsobené pro hraní i práci díky pogumované struktuře jednotlivých stran myši. To dovoluje výborné uchopení a následnou přesnost pohybu. Odhadovaná doporučená cena se pak může pohybovat na solidních 900,- s DPH.

Leave a Reply