U hojně používaných SD karet se nám již vystřídalo označení rychlostí „Class – C“ a „UHS – U“. Nyní k tomu všemu nastupuje ještě značení „Video Speed – V“. Nové značení karet bude platit u typů SDHC a SDXC.
Vše je pro jednoduchost vyznačeno v tabulce. Marketingové značení by mělo dát zákazníkovi ihned jasnou představu, že opět větší znamená lepší. Nižší verze značení tzv. video rychlostí prakticky korespondují s původními třídami a následně rostou do kategorií přenosových rychlostí, kde jsou již potřebné vyšší nároky pro nahrávání vysoce kvalitních videí s rozlišeními poslední doby.

sd

SD Asociace chce tímto krokem přizpůsobit trh pro příchod zařízení, které přicházejí po éře 4K. Jedná se o standardy specifikace SD v5.0 a cílem jsou zařízení s možnostmi záznamu v rozlišení 8K a 360°, resp. VR videi. „V“ rychlostní indexy budou použity na rozhraních UHS-I a UHS-II s tím, že číslovka vždy udává nejnižší garantovanou hodnotu rychlosti zápisu. Výrobci již dnes reálně počítají s nasazením variant s vyššími přenosovými rychlostmi, než které standard garantuje. To vše s podporou 60 a 120 snímků za sekundu. Dále se dá předpokládat, že špičkové hodnoty sekvenčního čtení budou v praxi i několikanásobně vyšší.

Leave a Reply