Podle nejnovějších informací se tradiční čínský výrobce telefonů Xiaomi pouští již i do sféry výrobce notebooků. Začíná s dvěma ultrabooky z řady Mi Notebook Air. Celohliníkové ultrabooky působí velmi elegantním dojmem a v dané specifikaci dokáží soupeřit i v otázce ceny.
Přichází prozatím ve dvou variantách uhlopříček, 13,3“ a 12,5“. Skleněný povrch FullHD panelu displeje přechází až k okrajům horního víka. Jako samozřejmost můžete počítat s podsvícenou klávesnicí a AKG reproduktory. Vybírat si lze ze stříbrného a zlatého provedení kovového šasi, které je bez loga.

xiaomi
Oba modely se honosí jedním USB typu C, který je zároveň použit pro napájení, dvěma USB 3.0 typu A, jedním HDMI výstupem a audio jackem. Pro ty, kdo by rádi využili více USB portů typu C Xiaomi nabízí a rozšiřující adaptéry.
Útroby se pak pyšní M.2 slotem pro rozšíření úložného prostoru, i když není notebook vyloženě určen ke klasickému rozebírání. Menší variantu pohání procesor Intel Core M3, 4 GB RAM a 128 GB SSD, to vše přes 11 hodin na jedno nabití. Rozměrově větší model pak nabízí dedikovanou grafickou kartu Nvidia Geforce 940MX, Intel i5 procesor, 8 GB DDR4 RAM a 256GB NVMe PCI-E SSD.
Společnost Xiaomi také nabízí synchronizaci s ultrabooky skrze jejich aplikaci Mi Sync nebo Mi fitness náramky.

Leave a Reply